DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
  • 09 Maj 2022

Drodzy Rodzice,

rozpoczyna się rekrutacja dzieci na okres wakacyjny. Dyżur wakacyjny dla przedszkoli Gminy Rudnik trwać będzie od 04 lipca do 26 sierpnia 2022r. Miejscem sprawowania dyżuru będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudniku.

W związku z tym pragniemy Państwu przedstawić najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji oraz dyżuru:

1. Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci już uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Rudnik w bieżącym roku szkolnym.

2. W okresie dyżuru przedszkole będzie czynne w godzinach od 6.45 do 15.45.

3. Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać jedynie dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w tym czasie żaden z nich nie korzysta z urlopu wypoczynkowego.  Wraz z wnioskiem o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny należy złożyć stosowne oświadczenie o niekorzystaniu z urlopu wypoczynkowego w okresie, kiedy dziecko zapisane jest na dyżur - przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko.

3. Na czas dyżuru wakacyjnego obowiązywać będzie stawka żywieniowa: w dniach 4.07.– 8.07.2022 stawka żywieniowa Przedszkola w Gamowie, w dniach 11.07.-20.07.2022 – stawka żywieniowa Przedszkola w Grzegorzowicach, w dniach 21.07.– 5.08.2022 stawka żywieniowa Przedszkola w Brzeźnicy, w dniach 8.08.– 27.08.2022 stawka żywieniowa Przedszkola w Rudniku.

4. Liczba miejsc na okres wakacji – wynosi 25.

Wypełniony wniosek wraz z obowiązkowymi załącznikami należy złożyć w swoim przedszkolu w okresie  do 17.06.2022r.

Lista dzieci przyjętych na okres letni podana zostanie do publicznej wiadomości do dnia 24.06.2022r.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Zarządzeniu Wójta Gminy Rudnik.

Weronika Żymełka

Dyrektor ZSP w Rudniku