ZAJĘCIA DODATKOWE DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
harmonogram zajęć
Informacje dodatkowe:
Szkolne Koło Sportowe (SKS)
· Nauczyciel prowadzący - Bożena Walaszek
- treningi piłkarskie: poniedziałek, środa, piątek, godz. 16:30 -18.00
- mecze ligowe: sobota, godz. 10:00 – 12:00
- adresaci - chłopcy z klas 7 i 8
Szkolne koło teatralne Tik – Tak
Szkolne koło teatralne działa w szkole od ponad 10 lat. Wśród młodych aktorów są obecnie uczniowie klas II-IV. Nasi utalentowani uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach i prezentują swoje aktorskie zdolności przed szkolną publicznością. Mają już za sobą swoje pierwsze występy w przedstawieniu pt.”Sąd nad papierosem” i „Dary czterech wróżek”.
Celem programu SKT jest przede wszystkim dobra zabawa i rozwijanie zdolności, zainteresowań uczniów oraz:
-rozbudzanie kreatywności i swobodnej ekspresji teatralnej,
-rozwijanie uzdolnień twórczych i zainteresowań teatrem,
-wzbogacanie czynnego słownika dzieci,
-rozwijanie umiejętności przedstawienia poznanych utworów za pomocą gestu, mimiki, ruchu,
-wydobywanie i ukierunkowywanie emocji i uczuć,
-doskonalenie pamięci potrzebnej do opanowania tekstów ról w przygotowanym przedstawieniu,
-wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie oraz współpracy w grupie,
-udział w przygotowaniu scenografii, strojów.
W roku szkolnym 2021 / 2022 zajęcia odbywają się w piątki na lekcji 6 od 12.45 – 13.30. Obecnie zespół teatralny liczy 14 osób.
Opiekunem SKT jest Karina Sekuła
Szkolne Koło Caritas
Czym jest Szkolne Koło Caritas?
Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Koła Caritas mogą powstawać w szkołach podstawowych, gimnazjach i w szkołach średnich.
W sprawach wychowawczych i organizacyjnych opiekę nad Kołem sprawuje Opiekun Koła, którym jest Nauczyciel Szkoły, zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły w porozumieniu z Dyrektorem Caritas. Natomiast opiekę duchową nad Kołem sprawuje Asystent Koła, którym jest ksiądz proboszcz lub katecheta.
Głównym celem działalności Koła jest kształtowanie u uczniów postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego.
Organizacja Szkolnego Koła Caritas
Koło bezpośrednio podlega Caritas Diecezji Opolskiej jako organowi powołującemu, który ma prawo i obowiązek wizytowania go oraz kontrolowania jego działalności po uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły i Zarządem Koła.
Pracą koła kieruje Zarząd, w skład którego wchodzą:
z urzędu, z głosem decydującym, Opiekun Koła;
z wyboru, z głosem doradczym, przedstawiciele młodzieży, wybrani na początku każdego roku szkolnego na funkcje: przewodniczącego, zastępcy, skarbnika, sekretarza (kronikarza).
Szkolne Koło Caritas w Szkole Podstawowej w Rudniku działa od 2009 roku. Celem pracy wolontariuszy jest pomoc bliźniemu poprzez prowadzenie akcji charytatywnych na terenie szkoły lub włączanie się w akcje ogólnopolskie. Organizowanie akcji wspierają nauczyciele, rodzice oraz Caritas parafialny wraz z księdzem proboszczem. Spotkania członków wolontariatu odbywają się raz w tygodniu. Dla uczniów SKC organizowane są ogniska integracyjne, pielgrzymki, wycieczki.
https://zsp-rudnik.pl/
- Trwa całoroczna akcja zbieram znaczki pocztowe dla misji. Gromadzone są zużyte znaczki pocztowe wycięte z pocztówek lub listów, następnie wysyłane są do Referatu Misyjnego w Pieniężnie.
- O kolejnych akcjach będziemy informować na stronie szkoły.