Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia
  • 15 Styczeń 2021

Informacja dla rodziców

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku serdecznie zaprasza

uczniów klas I-III na zajęcia stacjonarne do szkoły od dnia 18.01.2021.

Uczniowie klas IV-VIII realizują nadal naukę w formie zdalnej.

Najważniejsze informacje dotyczące nauki od 18.01.2021r.:

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych,  wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.

-       Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

-       Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

-       Wszyscy wchodzący do budynku szkoły mają obowiązek dokonania dezynfekcji rąk.

-       każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami.

-       Uczniowie przebywają w wyznaczonej i stałej sali:

-       Uczniowie korzystają z przerw nie rzadziej niż co 45 min w wyznaczonych miejscach:

klasa I – na korytarzu przy salach I-III (uczniowie korzystają z sanitariatów na tym korytarzu),

klasa II – schodami schodzi na halę sportową i udaje się na dolny korytarz przy szatniach (uczniowie korzystają z toalet w szatniach na wf),

klasa III – przechodzi górą przez starą część szkoły na hol na parterze (uczniowie korzystają z toalet na dolnym korytarzu).

-       Plan klas I-III uwzględnia różne godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych. Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji.

PLAN KLAS I-III

PLAN LEKCJI -IV-VIII - ZOOM

PLAN WSZYSTKICH KLAS

-       Uczniowie korzystają z stołówki szkolnej:

klasa I po 5 lekcji,

klasa II po 6 lekcji,

klasa III po 4 lekcji.

-       Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi między sobą.

-       Uczeń nie zabiera ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

-       Szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe tylko dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na czas pracy rodziców oraz organizację dojazdu do szkoły.

-       DOWÓZ DZIECI DO SZKOŁY

7:20 Czerwięcice

7:25 Ponięcice

7:35 Modzurów

7:45 Strzybnik

-       ODWÓZ DZIECI

14:30 poniedziałek – czwartek

13:30 piątek

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą uczyć się zdalnie wg dotychczasowych zasad.

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszej placówce od poniedziałku, 18.01.2021r.

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA