VII Gminny Konkurs Recytatorski „Poetycka złota jesień”
  • 07 Listopad 2022

4 listopada 2022 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Poetycka złota jesień”. W konkursie wzięło udział 14 uczniów ze szkół podstawowych gminy Rudnik (Grzegorzowice, Szonowice, Gamów, Rudnik) w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-VI i VII-VIII. Młodsza grupa prezentowała wiersze o tematyce jesiennej flory, zaś starsi uczniowie mieli do wyboru poezję związaną z jesienną fauną i zjawiskami przyrody.

Jury w składzie: Koryna Marcinkowska, Mariola Brachman i Gabriela Horny oceniało występy w czterech kategoriach: dykcja, dobór repertuaru, interpretacja utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki prezentują się następująco:

Klasy IV-VI:

I miejsce - Julia Nieborowska, ZSP Grzegorzowice, opiekun: Magdalena Gałeczka,

II miejsce – Maja Ewy, ZSP Rudnik, opiekun: Karina Puls,

III miejsce – Alicja Wycisk, ZSP Grzegorzowice, opiekun: Beata Gronowicz.

Klasy VII-VIII:

I miejsce – Paulina Gawlik, ZSP Grzegorzowice, opiekun: Magdalena Gałeczka,

II miejsce – Emilia Reichel, ZSP Grzegorzowice, opiekun: Magdalena Gałeczka,

III miejsce - Maja Leksza, ZSP Rudnik, opiekun: Karina Puls.

Na koniec pani Dyrektor Weronika Żymełka oraz zastępca Wójta Tomasz Kruppa wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Rudnik. Konkurs został zorganizowany przez Karinę Puls i Gabrielę Horny, nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku.