PRZEDSZKOLAKI Z RUDNIKA NA CMENTARZU
  • 31 Pazdziernik 2022

PAMIĘTAMY…

Wizyta rudnickich przedszkolaków na cmentarzu.

W piątek 28 października nasza placówka włączyła się w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Szkoła pamięta”. Korzystając z pięknej pogody, wszystkie dzieci z naszego przedszkola wyszły na rudnicki cmentarz. Celem naszej wizyty na cmentarzu było zapalenie zniczy przy tablicy upamiętniającej żołnierzy, którzy polegli na pobliskich terenach w czasie I-szej i II-giej wojny światowej.

Dzieci z dużym skupieniem wysłuchały informacji o miejscach pamięci i tych, którzy polegli, oddając swoje życie dla naszej wolności. Znicze zostały również zapalone na znajdujących się na cmentarzu grobach nieznanych żołnierzy.

Poprzez odwiedziny na cmentarzu uczymy dzieci szacunku dla zmarłych i właściwego zachowania się w tym szczególnym miejscu.