SPOTKANIE Z ELMEREM
  • 20 Pazdziernik 2022

19 października poznaliśmy bohatera książek Davida McKee, słonia Elmera, który jest inny od wszystkich słoni. Spotkanie z Elmerem – bohaterem dziecięcych bajeczek w Przedszkolu w Rudniku zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku .

Dzieci na początku wysłuchały opowiadania o przygodach Elmera, słonia, który jest bardzo wesoły, kolorowy i do tego w kratkę. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy wyśmiewać się z innych z powodu ich wyglądu, cech charakteru czy odmienności. Bo bycie innym wcale nie oznacza, że jest się gorszym, lecz wyjątkowym. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach ruchowych.

Bajki o Elmerze to wspaniałe bajki z morałem, które bawiąc - uczą, rozwijają empatię i zachęcają do przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy.

W postać Elmera wcielił się pan Darek Biel z Księgarni Sowa w Raciborzu. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wspaniałych zajęć.