Święto Tabliczki Mnożenia
  • 11 Pazdziernik 2022

W pierwszy piątek października każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku było to 7 października, czyli w piątek w zeszłym tygodniu.  Z tej okazji już tydzień wcześniej szkoła została odpowiednio udekorowana: przygotowano okolicznościową gazetkę, a także oklejono schody przykładami mnożenia. W piątek w klasach od III do VIII odbyły się konkursy na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Dzieci musiały wykazać się sprawnym mnożeniem i dzieleniem w zakresie 100, a także uwagą i refleksem, wypełniając otrzymane „losy” z mnożeniem i dzieleniem. Decydowała poprawność obliczeń, a także czas. Najstarsza klasa rywalizowała w formie quizu podczas zajęć w pracowni komputerowej i musiała wykazać się znacznie większymi umiejętnościami, bo ich zadania wymagały sprawnego mnożenia w pamięci przez liczby dwucyfrowe, a także potęgowania liczb dwucyfrowych.

Podsumowanie konkursu miało miejsce na apelu w dniu 11.10.2022 r. Zdobywcy tytułu klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia zostali uhonorowani dyplomami oraz symbolicznymi tabliczkami … czekolady, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Tegoroczny tytuł klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli:

Klasa III – Karolina Zeman

Klasa IV – Michał Ruciński