Dzień Regionalizmu
  • 11 Pazdziernik 2022
W ramach obchodzonego 25 września Dnia Regionalizmu w naszej szkole przeprowadzono szereg działań. Uczniowie odkrywali na lekcjach języka polskiego czym jest regionalizm, jaki obszar obejmuje Górny Śląsk, poznali też śląskie stroje i tańce.
Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą odwiedziła Izbę Tradycji w Rudniku, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia "Dawne żniwowanie" czy też "Jak dawniej masło ubijano?". Wizytom towarzyszyły warsztaty i degustacje, wiele emocji wzbudzały też stare sprzęty.
Z tej okazji zorganizowano również szkolny konkurs na "Najciekawsze śląskie słowo". Wśród wielu propozycji zwyciężyło określenie "gusi pampek / gynsi pampek / gynsi pympek", oznaczające stokrotkę. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Organizatorem była Karina Puls przy współpracy z wychowawcami.