Noc Bibliotek
  • 10 Pazdziernik 2022

Noc Bibliotek

W ten weekend nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Do zabawy zaprosiliśmy klasy IV-VII. Tegorocznej Nocy Bibliotek towarzyszyło hasło:
To się musi powieść!

W związku z tym nie mieliśmy wątpliwości, że coś może pójść nie tak.

Noc Bibliotek rozpoczęliśmy o godzinie 20.00 krótkim apelem informacyjnym, a następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie atrakcją wieczoru było głośne czytanie uczniom fragmentu książki pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Heleny Willis . Fragmentu, który zachęcał do napisania własnego zakończenia powieści. Następnie odbyła się zabawa polegająca na wylosowaniu przez każdą grupę uczniów różnych haseł i stworzeniu na ich podstawie ciekawego opowiadania. Wszystkie zakończenia okazały się równie ciekawe jak oryginał.

Nie obyło się również bez kolacji, bo jak coś ma się powieść z pustym żołądkiem?

Następnie dla uatrakcyjnienia tej uroczystości zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli do belgijskiego tańca, który świetnie nadaje się do zintegrowania grup. Wyczerpani i zadowoleni wszyscy udali się na seans filmowy ekranizacji wcześniej czytanej książki. Ok 1:00 w nocy postanowiliśmy zakończyć świętować i udać się na zasłużony odpoczynek.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w organizację tego przedsięwzięcia, bez których Noc Bibliotek mogłaby się zwyczajnie NIE POWIEŚĆ.