DZIEŃ JABŁKA W GBP W RUDNIKU
  • 02 Pazdziernik 2022

W czwartek 29 września grupa Starszaków z rudnickiego przedszkola, korzystając z zaproszenia Pań z GBP w Rudniku, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych związanych z Dniem Jabłka. Dzieci rozwiązywały zagadki, wysłuchały opowiadania, poznały kolejne etapy rozwoju jabłek oraz bawiły się w rytmach piosenki „Małe czerwone jabłuszko”, a na zakończenie degustowały jabłka.

Zajęcia zbiegły się w czasie z rozpoczęciem Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” w ramach, której propagowane jest głośne czytanie. Starszaki mogły wysłuchać opowiadania „Serduszko” i porozmawiać o uczuciach, swoich ulubionych zabawkach, a także sprawdzić bicie swojego serduszka. Do przedszkola natomiast dzieci zabrały kolorowanki związane z jabłkiem i sercem, które pokolorowały na zajęciach popołudniowych.

Serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za zaproszenie i ciekawe zajęcia.