W dniu 22.09.2022 odbyła się uroczysta Gala Uzdolnionych Uczniów, którzy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Rudnik, Piotra Rybki.

Regulamin pozwala nagrodzić Wójtowi uczniów w następujących kategoriach:

kategoria 1 - za wysokie wyniki w nauce

kategoria 2 - za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych

kategoria 3 - za wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe o charakterze trwałym

kategoria 4 - za wybitne osiągnięcia w sporcie szkolnym.

Absolwent naszej szkoły, Piotr Rutko zdobył wyróżnienie w dwóch kategoriach.

Piotr Rutko kwalifikuje się do nagrody za wysokie wyniki w nauce jako ósmoklasista i za wybitne osiągnięcia artystyczne o charakterze trwałym, gdyż jako pianista zdobywał wysoko punktowane miejsca w konkursach na szczeblu krajowym. Szkołę podstawową ukończył z wyróżnieniem, ze średnią ocen 6,0   i  prawie osiemdziesięcioma pięcioma procentami średniej punktowej na egzaminie ósmoklasisty

Piotr Rutko już od pierwszej klasy szkoły podstawowej osiągał bardzo wysokie wyniki w nauce, wszystkie świadectwa otrzymał z wyróżnieniem. Odnosił sukcesy również w zawodach sportowych,

m.in. w piłce ręcznej. W minionym roku szkolnym zdobył wyróżnienie w konkursie kolęd w j. niemieckim, był przewodniczącym samorządu uczniowskiego i jak pamiętamy – uświetniał swoimi koncertami nasze wcześniejsze edycje Gali, akademie szkolne, festyny i inne uroczystości szkolne.

W pierwszej kategorii nagrodę mogli zdobyć uczniowie klas ósmych za wysokie wyniki w nauce. Koniecznym do otrzymania nagrody było spełnienie łącznie 2 warunków: uzyskanie na świadectwie szkolnym średniej ocen minimum 4,90 oraz uzyskanie minimum 75% z  przedmiotów obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty.

Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymali następujący absolwenci:

Julia Koczy uzyskała średnią ocen 5,6 i ponad 91% średniej punktowej na egzaminie ósmoklasisty. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, wszystkie świadectwa otrzymała z wyróżnieniem. Brała udział w konkursach recytatorskich, polonistycznych, odnosiła również sukcesy w zawodach sportowych – w tym roku z drużyną zdobyła 2 miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt

Emilia Mikołajczyk  uzyskała średnią ocen 5,1 i ponad 79% średniej punktowej na egzaminie ósmoklasisty.  Od pierwszej klasy szkoły podstawowej osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, wszystkie świadectwa otrzymała z wyróżnieniem. Dodatkowo odnosiła sukcesy w zawodach sportowych w piłce nożnej i koszykówce. Emilia była redaktorką szkolnej gazetki „Myk-Tyk”, była wolontariuszką szkolnego koła Caritas. Pełniła zaszczytną funkcję przybocznej pocztu sztandarowego szkoły i była przewodniczącą klasy.

Mateusz Pisarczyk uzyskał średnią ocen 4,95 i prawie 80% średniej punktowej na egzaminie ósmoklasisty. Mateusz nie tylko jest wzorowym uczniem, ale jest zdobywcą nagród w zawodach sportowych, głównie w piłce nożnej, piłce ręcznej i koszykówce. Zdobył wyróżnienie w wojewódzkim konkursie kolęd w j. Niemieckim. Brał aktywny udział w akademiach i przedstawieniach szkolnych. Pełnił zaszczytną funkcję chorążego pocztu sztandarowego szkoły, udzielał się jako wolontariusz szkolnego koła Caritas.

Nagrody  w trzeciej kategorii otrzymali uczniowie się za wybitne osiągnięcia artystyczne i sportowe o charakterze trwałym, związane z członkostwem w klubie, ognisku muzycznym, zespole wokalnym, instrumentalnym, tanecznym lub innej grupie twórczej. W tej grupie Wójt nagrodził następujących uczniów.

Rafał Walaszek od lat trenuje piłkę nożną, w rundzie jesiennej grając w Unii Racibórz zdobył awans do 1 ligi wojewódzkiej Trampkarzy C1. Najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Rafał, strzelając 16 bramek! Od stycznia 2022 r, Rafał został zawodnikiem Bielskiej drużyny BTS Rekord i w kategorii Trampkarz C1 gra w najwyższej młodzieżowej lidze w Polsce – w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Rafał Walaszek osiąga również bardzo dobre wyniki w nauce. W rudnickiej szkole był przewodniczącym samorządu uczniowskiego oraz chorążym w poczcie sztandarowym. Był bardzo zaangażowany w życie klasy i szkoły, ale również parafii, gdyż wraz z drużyną zdobył 1 miejsce w Diecezjalnych mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Rafał wywalczył wówczas tytuł króla strzelców. Kolejnym krokiem były mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza  w Kołobrzegu, gdzie drużyna parafii z Rudnika zajęła 9 miejsce.

Piłka nożna jest jego pasją, ale Rafał Walaszek odnosił sukcesy również w innych dyscyplinach sportowych m.in. w koszykówce, piłce ręcznej i lekkoatletyce

Pozostali do nagrodzenia w tej kategorii to:.

Lena Czapek i Zuzanna Fiegel, które zdobyły drużynowo 3 miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci.

Ponadto Lena Czapek reprezentuje szkołę we wszystkich zawodach sportowych. Poza badmintonem zajęła z drużyną 2 miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt.

Zuzanna Fiegel również jest reprezentantką szkoły we wszystkich zawodach sportowych Wraz z drużyną zajęła 2 miejsce w finale powiatowym w piłce nożnej dziewcząt oraz 3 miejsce w finale rejonowym w koszykówce dziewcząt. Zuzanna jest wzorową uczennicą, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, klasę ukończyła ze średnią ocen na świadectwie: 4,8

W minionym roku szkolnym dwie drużyny reprezentowały Gminę Rudnik i Szkołę Podstawową w Rudniku w finale wojewódzkim Turnieju pod nazwą „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Reprezentowała nas zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt.

Męską drużyna w składzie: Michał Ruciński,  Adam Przybyła, Jan Otlik, Matusz Mrowiec, Julian Marcinek, Tomasz Machowski, Sawyer Gajda i Filip Rzytki startowała w turnieju w kategorii U-10 chłopców i zajęła 9 miejsce. Poza tytułem finalistów turnieju możemy mówić o nich jako o wzorowych uczniach, gdyż wszyscy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i  prezentują wzorowe zachowanie.

Wójt nagrodził również zawodniczki dziewczęcej drużyny w piłce nożnej w turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Dziewczęta startowały w kategorii U-8 dziewcząt i zdobyły tytuł, jakiego jeszcze w Gminie Rudnik dotąd nie było.

Dziewczęta: Julia Musioł, Milena Chruściel, Paulina Bujak, Zofia Pisarczyk, Amelia Bury  zdobyły drużynowo 1 miejsce w Finale wojewódzkim 22 edycji Turnieju  „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” i niniejszym zostały MISTRZYNIAMI  ŚLĄSKA.

Podwójną złotą medalistką możemy nazywać  Paulinę Bujak, która w tym turnieju zdobyła nagrodę indywidualną – została królową strzelczyń

Wójt wręczył ponadto podziękowanie  Pani Krystynie Rudek-Kampka, Wychowawcy Absolwentów oraz Pani Bożenie Walaszek, za przygotowania zwycięskich uczniów do konkursów.