• 16 Wrzesień 2022

Przedszkolaki z Szonowic obchodziły w swoim przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.

Dzięki temu dowiedziały się, że kropka symbolizuje talent, kreatywność i że każdy z nas jest wyjątkowy.

Wchodząc rankiem do sali każdy otrzymał kolorową kropkę, którą sam przekleił sobie na koszulkę.

Po śniadaniu dzieci z zainteresowaniem obejrzały historię dziewczynki Vashti, której zmienił się świat dzięki zwyczajnej małej kropce. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- talenty.

Następnie było wiele „kropkowych” zabaw: układanie kropek na odpowiedniej części kolorowej chusty, zbijanie klapką kropki w odpowiednim kolorze, układanie kropek wg wielkości, przyklejanie piłeczek zachowując odpowiedni rytm i na sam koniec wspólna praca plastyczna.

Jako przekąskę dzieci otrzymały pyszne owoce- dzisiejszego dnia koniecznie musiały być okrągłe.

W przedszkolu było kolorowo, „kropkowo” i przede wszystkim radośnie.