ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI, ODWAGI I ZABAWY
  • 15 Wrzesień 2022

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest pobudzenie kreatywności i pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia, odkrywania talentów, poznawania swoich mocnych stron.

Z tej okazji 15.09.2022 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy w ramach lekcji wychowawczych  akcję „Śniadanie Kropkowe – kolorowe i zdrowe”. Uczniowie przygotowali się do akcji znakomicie i z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do „tworzenia” swoich śniadań. Pomysłów było tyle ile dzieci. Wszystkie kanapki były pomysłowe i pięknie wyglądały. Każdy przygotował to co lubi. Była nawet "kropkowa" zupa mleczna. Przygotowane samodzielnie śniadania bardzo dzieciom smakowały. Po posiłku zobaczyliśmy krótki film opowiadający historię Vashti – dziewczynki, która jest bohaterką książki pt. „Kropka” – „The Dot”. Historia ta pozwoliła nam zrozumieć, że każdy ma jakiś talent. Trzeba go tylko odkryć. Akcja wszystkim bardzo się podobała.

„Kropkowe śniadanie” to pierwsza część obchodów Dnia Kropki. Druga, to konkurs plastyczny „Kropka wyobraźni”. Przypominamy, że na prace czekamy do 30 września.