MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
  • 15 Wrzesień 2022

W czwartek 15 września dzieci z Przedszkola w Rudniku przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest od 2008 roku.
Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent, tylko należy go dobrze poszukać.
Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od poznania historii „małej kropki”, która nie czuła się ważna i nie wierzyła we własne możliwości. Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – były zabawy, podczas których dzieci szukały pasującej połówki kropki, łapały kropki w podanym kolorze, układały kształty cyfr guzikami i pomoponami przy pomocy klamerek, zbierały kropki (słomką do napojów) a starszaki wykonały kropkowane prace plastyczne. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstowaliśmy się okrągłymi chrupkami.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.