Przedszkolaki „za kółkiem” radiowozu, czyli spotkanie z Policjantami
  • 13 Wrzesień 2022

W czwartek 8 września Przedszkolaki z Szonowic , zaś 9 września przedszkolaki z Rudnika gościły wyjątkowych gości- byli to policjanci asp.szt. Marta Kaszczyniec oraz asp. szt. Grzegorz Antkowiak.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały naszego Pana dzielnicowego, który nie tylko opowiadał, ale również zadawał pytania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. o zasadach przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez niej, konieczności stosowania odblasków, znajomości numerów alarmowych oraz sposobu zachowania się w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

Przedszkolaki z Szonowic na koniec spotkania miały okazję usiąść „za kółkiem” prawdziwego radiowozu. Wtedy też padły liczne pytania dzieci o jego wyposażenie. To było niesamowite przeżycie dla naszych najmłodszych.