Wycieczka rowerowa do Gródczanek
  • 26 Czerwiec 2022
22 czerwca 2022 klasy V i VI wyruszyły na wycieczkę rowerową do Gródczanek. Była to okazja do przetestowania swojej wiedzy i umiejętności zdobytych podczas przygotowań do egzaminu na kartę rowerową. Wyruszyliśmy w stronę tzw "Działek" i Strzybniczka. Następnie przejechaliśmy przez Pawłów, Kornice i Pietrowice Wielkie, aż dotarliśmy do wieży widokowej i tężni w Gródczankach. Tam mieliśmy okazję podziwiać okolicę przy świetnej widoczności. Po chwili odpoczynku udaliśmy się do drewnianego kościoła pw. św. Krzyża z 1667 r. na chwilę zadumy i do pobliskiego źródełka. W drodze powrotnej z przyjemnością zjedliśmy lody w pobliskim sklepie i odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną szkołę w Pawłowie. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd przez Strzybnik i wizyta w Ogrodach Gawliny - patrona naszej szkoły oraz w stajni koni.
Na szczęście dopisała pogoda oraz nastroje - wróciliśmy opaleni i naładowani endorfinami. Opiekunami wycieczki były: Bożena Walaszek, dyr. Weronika Żymełka oraz Karina Puls.