PIKNIK Z DANKO
  • 23 Czerwiec 2022

To już kolejny Piknik z dębem Cysters, na który zostały zaproszone dzieci z Samorządowego Przedszkola w Rudniku. Nasz Cysters już wyrósł, podobnie jak dzieci, które go sadziły, ale w modzurowskim parku zapuścił już korzenie i rośnie ku radości mieszkańców i pracujących w pobliżu pracowników ZNR „Danko”.

Przed piknikiem, przedszkolaki miały możliwość obejrzenia nowoczesnych obór w Krowiarkach, obserwacji karmienia i zachowań małych cielaków oraz interesującego procesu dojenia krów. Wszystko było bardzo ciekawe, a na wszystkie pytania dzieci cierpliwie odpowiadała Pani Kierownik gospodarstwa w Krowiarkach.

Po zwiedzeniu obór zostaliśmy zawiezieni do Modzurowa, gdzie czekał już na przedszkolaków młody dąb „Cysters” i pyszny obiadek.

Po krótkim odpoczynku podczas posiłku dzieci miały jeszcze czas na zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Cystersem oraz Dyrektorem Zakładu Nasienno-Rolnego, Panem Bogdanem Szumańskim i główną Księgową, Panią Urszulą Gilge, którym serdecznie dziękujemy za zorganizowanie takiej ekscytującej wycieczki.