Komers klasy VIII
  • 22 Czerwiec 2022

Komers, – tradycyjne i uroczyste spotkanie wieńczące edukację w szkole podstawowej, średniej lub na studiach wyższych. Nazwa wywodzi się z języka niemieckiego, od słowa „komers”, czyli: „spotkanie korporacji studenckich”.

Na takie uroczyste spotkanie zaprosili uczniowie klasy ósmej wraz z rodzicami nauczycieli oraz  pracowników szkoły. Przygotowania do komersu rozpoczęliśmy zaraz po egzaminach  Uczniowie samodzielnie wykonali oryginalne zaproszenia, które wręczyli z odpowiednim wyprzedzeniem zaproszonym gościom.

14 czerwca już od rana udaliśmy się do restauracji Mirena, gdzie przygotowaliśmy dekoracje i odbywały się ostatnie próby.

O godz. 17.00 młodzież wraz z wychowawczynią panią Krystyną Rudek-Kampką oczekiwała na rodziców i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie Polonezem, który uczniowie w galowych strojach szkolnych odtańczyli na parkingu przed restauracją.  Choreografia była bardzo ciekawa i trudna. Uczniowie sprostali zadaniu i Polonez wypadł rewelacyjnie. Uczniów przygotowała pani Katarzyna Rzepka. Następnie odbyła się uroczysta kolacja, po której wszyscy ósmoklasiści zaprezentowali się w programie artystycznym.

Uczniowie opowiedzieli w nim o swych szkolnych dziejach od pierwszej klasy poprzez zdalne nauczanie, egzaminy, przyjaźnie, pierwsze zauroczenia. Były piosenki i wiersze, podziękowania dla rodziców za wychowanie i opiekę a także podziękowanie dla nauczycieli i pracowników szkoły. Młodzież pięknie się zaprezentowała ukazując swoje możliwości. Były emocje, wzruszenia i kwiaty. Następnie wychowawczyni zwróciła się do uczniów i rodziców dziękując za współpracę i zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły. Wraz z panią dyrektor Weroniką Żymełką wręczyła kartki z podziękowaniami. Po chwili przerwy na ciastko pani Bożena Walaszek , trenerka naszej „kadry” wręczyła najlepszym sportowcom puchary i „złote piłki”. Swoje czarne i czerwone kropki również wręczyła uczniom pierwsza wychowawczyni w klasach I-III, pani Elżbieta Ogrodnik. Tak zakończyły się wielkie emocje tego wieczoru. Potem była już tylko zabawa i sesje zdjęciowe do których dziewczyny pozowały w pięknych sukienkach koktajlowych. Żal było kończyć dyskotekę, młodzież bawiła się wspaniale ale czas biegł nieubłaganie.

Absolwentom życzymy sukcesów w życiu, powodzenia w nowych szkołach. Aby zawierając nowe przyjaźnie pamiętali także o starych przyjaciołach i dawnej szkole.