Czerwcowy Dzień Smakosza w świetlicy
  • 19 Czerwiec 2022

W poniedziałek, 13 czerwca w świetlicy odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia kulinarne z cyklu Dzień Smakosza. Tym razem p. Barbara Burdzik i p. Sylwia Przybyła zaproponowały uczniom pieczenie gofrów. Dzieci z entuzjazmem podjęły się przygotowania ciasta w termomiksie, a następnie obserwowały jak bezpiecznie korzystać z gofrownicy, aby się nie poparzyć, a gofry się udały i były chrupiące. Uczniowie ubili też bitą śmietanę i obrali truskawki. Następnie przystąpili do nakładania dodatków na gofry. Złote wypieki udekorowane bitą śmietaną, borówkami i truskawkami lub cukrem pudrem i owocami wspaniale się prezentowały, pięknie pachniały i bardzo smakowały. Uczestnicy zajęć cieszyli się, że mogli samodzielnie przygotować i delektować się pysznościami, które wszystkim kojarzą się z latem i wakacjami.