Obieżyświaty z klas IV-VI na wycieczce
  • 09 Czerwiec 2022

8 czerwca b.r. uczniowie klas IV-VI ZSP w Rudniku wraz z wychowawcami udali się na jednodniową wycieczkę edukacyjno- krajoznawczą. Podróż odbywała się autokarem.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Pocysterski Zespół Klasztorno- Pałacowy w Rudach. Po wyjściu z autokaru zrobiliśmy rundkę przez park pałacowo-klasztorny i skierowaliśmy się do bazyliki, gdzie czekał na nas ksiądz- przewodnik, dzięki któremu poznaliśmy historię tego niezwykłego miejsca. Później zwiedziliśmy poszczególne sale pałacowe z pięknymi ekspozycjami, np. porcelanowymi filiżankami z całego świata. Byliśmy także w wirydarzu zawierającym wspaniałe okazy roślin, nawiązujące do rajskiego ogrodu. Oczywiście- istotne było również kupno pamiątek. Każdy znalazł coś dla siebie.

Następnym, bardzo ważnym punktem naszej podróży była restauracja McDonalds w Gliwicach, gdzie wszyscy sprawnie napełnili swoje żołądki i mogliśmy ruszyć do kolejnej atrakcji. Było nią Kolejkowo- największa makieta kolejowa w Polsce, znajdująca się w Gliwicach. Przy wejściu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy i w takich zespołach z opiekunami braliśmy udział w warsztatach modelarskich i zwiedzaliśmy cudowny świat autentycznych budowli ze Śląska w miniaturze.

Ekspozycja zawierała elementy życia wiejskiego i miejskiego dniem i nocą. Jak mówili chłopcy:- Robi wrażenie! Były też inne atrakcje, np. miasteczko westernowe czy miniaturka statku pływającego po Missisipi. Przewodnicy oprowadzający nas po kolejnych wystawach zadawali zagadki i opowiadali interesujące anegdotki. W czasie warsztatów projektowaliśmy fronty kamienic, jakie powstają podczas tworzenia takich miniaturowych miasteczek. Swoje projekty zabraliśmy do domu. Na końcu jeszcze kilka pamiątek i szybko ruszyliśmy do autokaru, by udać się w drogę powrotną.

W świetnych humorach dojechaliśmy pod szkołę. Było fajnie ????