DZIEŃ PRZYJACIELA W MALUSZKACH
  • 31 Maj 2022

Jak ważna jest przyjaźń w życiu każdego człowieka, wiemy dobrze my- dorośli. Aby przybliżyć, dzieciom wartość przyjaźni w życiu człowieka, w grupie Maluszków we wtorek 31 maja świętowany był-Dzień Przyjaciela.

Dzieci oprócz tego, że dowiedziały się, jak cenne jest mieć dobrych kolegów, mogły same zostać dobrymi przyjaciółmi. Zabawa „Magiczna nić” pokazała, jak miłe jest mówienie innym życzliwych słów. Natomiast w zabawie „Nie oceniaj książki po okładce” dzieci przekonały się o tym, że ważne jest to co niewidoczne dla oczu, czyli dobre serce i to jakimi cechami charakteru się odznaczamy. Maluchy miały za zadanie podzielić się prezentami z innymi dziećmi, otrzymały też prezent- balonowego pieska lub dinozaura, a na koniec stworzyły z wytłaczanek po jajkach lody dla swojego przyjaciela.