Dzień Dziecka- Szonowice
  • 06 Czerwiec 2022

1 czerwca w środę przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka były na wycieczce w mini zoo w Gamowie. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć stajnie, wybieg dla koni, poznać osprzęt potrzebny do jazdy konnej. Kolejnym etapem było zwiedzanie mini zoo. Dzieci zapoznały się z podstawowymi wiejskimi zwierzątkami, poznały ich zwyczaje. Odważniejsze dzieci miały możliwość karmić zwierzątka. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia pracy kowala, który tego dnia przyjechał właśnie do stajni, aby wymienić podkowy wszystkim koniom. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy Gamowa. Dzieci obserwowały okolice oraz życie na wsi. Wrażenia niezapomniane ...

Podczas krótkiego odpoczynku było pieczenie kiełbasek i relaks w zaciszu pięknego ogrodu...Do dyspozycji dzieci był duży plac zabaw z trampoliną, huśtawkami, konikami oraz ciekawe autka i inne atrakcje.. Również tego dnia obchodziliśmy urodzinki  jednego z naszych podopiecznych.

Dla wszystkich naszych przedszkolaków był to dzień pełen emocji i niespodzianek, na długo pozostanie w ich pamięci.