Wyróżnienie w Kangurze Matematycznym

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Kangourou Sans Frontières
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

17 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięło udział 16 uczniów z różnych kategorii wiekowych.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich  ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko.

Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Uczeń klasy 5

Aron Gajda

uzyskał w ww. konkursie wyróżnienie.

Dziękujemy pozostałym uczestnikom i im również gratulujemy odwagi w zmierzeniu się z zadaniami. Zachęcamy do udziału w tej ciekawej zabawie matematycznej w przyszłym roku.

Kierujemy również podziękowania za przygotowanie do konkursu nauczycielom oraz rodzicom.

Koordynator konkursu

Aleksandra Woźniak