PUCHAR  TYMBARKU DLA  DZIEWCZYNEK Z RUDNIKA
PUCHAR TYMBARKU DLA DZIEWCZYNEK Z RUDNIKA
  • 24 Maj 2022

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczynki z SP Rudnik, które wygrały Śląski Finał Wojewódzki XXII edycji turnieju z "Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii wiekowej U-8.

Piłkarki z Rudnika okazały się prawdziwą rewelacją turnieju, który odbył się w MOSiR w Sosnowcu. W grupie eliminacyjnej zanotowały dwa zwycięstwa z SP Rydułtowy 3-1 oraz UKKS Katowice 5-0. W meczu półfinałowym pokonały SMS Tychy 2-0. W meczu finałowym ponownie spotkały UKKS Katowice, gdzie w regulaminowym czasie odnotowano remis 1-1.O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowały waleczne zawodniczki z Rudnika wygrywając 1-0.

Sukces jest tym większy, iż drużyna z Rudnika cały turniej grała w pięcioosobowym składzie nie mając wsparcia z ławki rezerwowych.

Zdobycie tytułu Mistrzyń Śląska to dla małej szkoły z Rudnika największy sportowy sukces.

Skład zwycięskiego zespołu - Paulina Bujak, Milena Chruściel, Julia Musioł, Zofia Pisarczyk, Amelia Bury.

Były także wyróżnienie indywidualne, które otrzymała królowa strzelczyń Paulina Bujak.

Trenerem drużyny z Rudnika jest Bożena Walaszek.

Warto wspomnieć, że 20 lat temu Szkoła Podstawowa w Rudniku zdobyła II miejsce w tym samym turnieju. Jednak dzisiejszy sukces jest nietuzinkowy!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Organizatorem turnieju był Polski Związek Piłki Nożnej.

Sponsorem imprezy był Tymbark, zaś Sponsorem Brązowym Electrolux i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Komitet honorowy nad wydarzeniem sprawowało Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia.