Majowy Dzień Smakosza w świetlicy
  • 20 Maj 2022

Majowy Dzień Smakosza w świetlicy

Dnia 17 maja odbyły się zajęcia kulinarne w świetlicy szkolnej pod hasłem "Zdrowo, smacznie, kolorowo". Uczniowie wraz nauczycielkami p. Barbarą Burdzik i p. Sylwią Przybyła przygotowali różnosmakowe galaretki. Nowością okazały się galaretki Duo, które wymagały precyzyjnego dolewania, aby kolory galaretki się nie zmieszały, lecz tworzyły dwie warstwy. Do kubeczków dodały pokrojone truskawki, banany i brzoskwinie. Przygotowane desery trafiły do lodówki, aby stężały. Dzieci z klas I-III mogły zjeść kolorowy, owocowy deser następnego dnia.

W Dniu Smakosza uczniowie robili również zdrowe sałatki z ulubionych owoców. Taka soczysta sałatka okazała się strzałem w dziesiątkę w upalne popołudnie. Nastał czas, gdy dostępne są różne świeże owoce. Majowy Dzień Smakosza uzmysłowił dzieciom, że można w łatwy sposób przygotować zdrowy, smaczny, kolorowy deser.