Mistrz ortograficznych potyczek wyłoniony
  • 17 Maj 2022

16 maja bieżącego roku w progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku gościliśmy przedstawicieli klas IV-VIII ze szkół z Gamowa, Szonowic i Grzegorzowic z opiekunami. Wraz z uczniami naszej placówki młodzi goście wzięli udział w XVI Gminnym Konkursie Ortograficznym ”Mistrz Ortografii 2021/2022”. Najpierw rywalizowano w kategorii drużynowej, gdzie trzeba było pokonać labirynt, rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić wyrazy z lukami, „przejść trasę wyścigu Paryż-Dakar”, rozwiązać rebusy oraz wykazać się znajomością zasad ortograficznych. W poszczególnych zadaniach należało zastosować różne reguły ortograficzne. Dodatkowo konkurencje były nagradzane punktami bonusowymi za bezbłędne i szybkie wykonanie zadania. Ostatecznie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej z Grzegorzowic.

Drugi etap- indywidualny stanowiło napisanie dyktanda ortograficznego, zgodnie z podziałem na klasy: IV-VI i VII-VIII. W tej konkurencji nagrodzono: Wiktorię Nieborowską ze Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach w kategorii klas IV-VI oraz Emilię Mikołajczyk z SP w Rudniku w kategorii klas VII-VIII.

Dyrektor ZSP w Rudniku wraz z przedstawicielem Urzędu Gminy Rudnik Panią Gabrielą Seidel dokonały uroczystego wręczenia nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań, dla których Organizatorzy przygotowali także skromny poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizację i zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Karina Puls oraz Koryna Marcinkowska- nauczycielki języka polskiego w ZSP w Rudniku