PRZEDSZKOLAKI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE
  • 15 Maj 2022

W środę i w piątek przedszkolaki z Rudnika odwiedzili szkolną bibliotekę. Dzieci zostały zaproszone przez bibliotekarkę Panią Basię wraz z „Magiczną książką”. Na początku przedszkolaki dowiedziały się jak należy prawidłowo korzystać z książek, aby te nie “bały” się czytelników. Następnie dzieci wykazały się swoją wiedzą na temat bohaterów bajek i baśni podczas rozwiązywania zagadek. Kolejnym zadaniem było wykonanie pięknych i kolorowych zakładek do książek.
Na zakończenie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali być aktywnymi czytelnikami, szanującymi książki. Po przyrzeczeniu wszystkie dzieci zostały pasowane na czytelników wielką zakładką do książki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały słodki upominek. Przedszkolakom została również założona wspólna karta biblioteczna.