AKCJA ŻONKILE
  • 11 Maj 2022

19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Było największym zbrojnym zrywem Żydów podczas II wojny światowej, a także jednym z pierwszych powstań w okupowanej przez Niemców Europie. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2013 roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile” upamiętniającą to wydarzenie.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tym roku szkolnym do ogólnopolską akcji upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim.

Zorganizowaliśmy na terenie szkoły wystawę edukacyjną prezentującą najważniejsze informacje o historii getta warszawskiego i powstania w nim, zapoznaliśmy się z przesłanymi materiałami edukacyjnymi i wykonaliśmy żonkile -symbol pamięci o powstaniu.

Szkoła otrzymała Dyplom-podziękowanie za udział w tegorocznej akcji, do której zgłosiła się rekordowa liczba szkół, bibliotek i instytucji kultury w liczbie ponad sześć tysięcy! Przyłączając się do akcji udowodniliśmy ,że „ Łączy Nas Pamięć”!