MAJOWE ROCZNICE
  • 11 Maj 2022

Dnia 6 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel rocznicowy „Majowe święta i rocznice”.

Majowe święta to ulubione święta Polaków. Zawsze kojarzą się z długim weekendem,dobrą pogodą, wywieszonymi flagami, wyjazdami i spotkaniami ze znajomymi lub w gronie rodzinnym.

Apel, który przygotowała klasa ósma był okazją dla całej społeczności szkolnej do dowiedzenia się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy. Jesteśmy Polakami, naszą ojczyzną jest Polska i w naszej szkole pamiętamy o ważnych dla naszego kraju świętach i rocznicach. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy,następnie uczniowie zaprezentowali majowy kalendarz obchodzonych rocznic w dniach :1 maja( Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz rocznica wstąpienia Polski do struktur Unii Europejskiej),2 maja (Święto Flagi Państwowej , Dzień Polonii i Polaków za Granicą), 3 maja ( Święto Konstytucji 3 Maja 1791 roku), 8 maja (rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie). Podczas apelu przypomniano również o dniu 26 maja , czyli Dniu Matki.