Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej z Makowa w Szonowicach
  • 10 Maj 2022

10 maja przedszkolaków z Szonowic odwiedziła Ochotnicza Straż Pożarna z Makowa, a dokładniej ich dwóch przedstawicieli. Gdy przybyli na miejsce przywitali się z dziećmi oraz zaprezentowali strój strażaka, wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji strażacy wytłumaczyli czym różni się PSP od OSP oraz przypomnieli numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając własnoręcznie wykonany plakat. Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży ochotniczej za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.