Mitologia zawsze interesująca
  • 10 Maj 2022

Uczniowie klas IV-VII Zespołu Szkolno- Przedszkolnego 9 maja bieżącego roku udali się do Raciborskiego Centrum Kultury, gdzie skorzystali z propozycji Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa, który przygotował spektakl zatytułowany „Mitologia”. Opowiadał on o losach bogów, herosów i ludzi, zaczerpniętych z mitów greckich. Spektakl zaczął się od wprowadzenia w świat mitów, poprzez perypetie Prometeusza, przygody Argonautów: Heraklesa, Orfeusza i Tezeusza aż do końcowej historii Syzyfa.

Przedstawienie wzbogacono o oprawę muzyczną i specjalne efekty dźwiękowe, co pozwoliło uczniom poczuć atmosferę mitycznego świata. Dla starszych uczniów spektakl był przypomnieniem mitów greckich, omawianych w latach poprzednich , a dla młodszych wprowadzeniem w świat przedstawiany przez starożytnych Greków.

Opracowała: K.M.