Ćwiczenie czyni mistrza
  • 05 Maj 2022

O tym, że trening czyni mistrza, nie trzeba nikogo przekonywać. Doświadczyli tego również uczniowie klasy piątej, którzy 4 maja bieżącego roku wraz z wychowawcą wzięli udział w zajęciach edukacyjnych związanych z krótką historią pisma. Po prelekcji dzieci miały okazje spróbowania różnych technik piśmienniczych z użyciem rozmaitych narzędzi i przyborów. W ruch poszły: ołówek, trzcina, patyk, piórko i odpowiednie pisaki. Uczniowie przekonali się, jak trudną pracę niegdyś wykonywali średniowieczni skrybowie, którzy skrupulatnie kaligrafowali grube księgi .Wymagało to ogromnej wytrwałości, dokładności i cierpliwości. Jednak, mimo wielu trudności, zajęcia wszystkim się podobały, a prace dzieci zabrały ze sobą, by pochwalić się swoimi dziełami przed rodzicami.

Opracowała: K.M.