Segreguj z nami
  • 03 Maj 2022

Obchody Dnia Matki Ziemi w naszej szkole trwają nadal. 26 kwietnia wczesnym rankiem (przed rozpoczęciem lekcji uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią przygotowali dekoracje do przedstawienia ekologicznego w formie audycji radiowej. Punktualnie o godzinie ósmej rano na hali sportowej pani K. Rudek-Kampka powitała uczniów i nauczycieli i oddała głos uczniom najstarszej klasy szkoły podstawowej. Wiktor przedstawili krótką prezentację, która przybliżyła uczniom historię i przyczyny utworzenia Dnia Ziemi (21 marca) i Dnia Matki Ziemi (22 kwietnia)

Następnie ósmoklasiści zaprosili wszystkich na audycję radiową pt:” Segreguj z nami”.

W czasie audycji uczyliśmy się wraz z Jurkiem (Jonatan) jak segregować śmieci, co to jest recykling, jak dbać o środowisko i z jakim znakiem kupować produkty. Wysłuchaliśmy również pięknych recytacji wierszy, bajki o porzuconych butelkach oraz piosenki.

Audycja wypadła bardzo dobrze.

Może kiedyś usłyszymy naszych uczniów w prawdziwym radiu. :