„SKRZATKI SEGREGUJĄ ODPADKI” CZYLI DZIEŃ ZIEMI W RUDNIKU
  • 27 Kwiecień 2022

,,Aby piękny był nasz świat, nawet gdy masz mało lat,
żyj na co dzień ekologicznie, wtedy wokół będzie ślicznie.”

21 kwietnia w grupie starszej oraz 26 kwietnia w grupie młodszej obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przyroda, to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

Podczas zajęć dydaktycznych w obu grupach przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich pojemników. Poprzez zabawę, dzieci poznały znaczenie słów: ekologia, segregacja, recykling. Aby utrwalić pojęcia, obejrzały teatrzyk kukiełkowy na podstawie utworów J. Brechwy, wiersza „Sznurek Jurka”.

Na zakonczenie zajęć maluszki wykonywały z farb rosnących planetę Ziemię. Gotowe prace należało trochę podgrzać w mikrofalówce dla uzyskania ciekawego efektu. Ten nowy materiał plastyczny bardzo im się spodobał.

Z kolei starszaki zrobiły doświadczenie z mlekiem i pigmentami, tworzyły „Ziemię” z wykorzystaniem farb i worków foliowych. Podczas zajęć popołudniowych starszaki wykonały grupową pracę plastyczną z segregowanych śmieci.