• 26 Kwiecień 2022

W piątek przedszkolacy z Szonowic obchodzili Dzień Ziemi. Zajęcia rozpoczęli od podróży rakietą na naszą planetę. Po dotarciu na planetę słuchali jej odgłosów oraz zapoznali się z nieziemskimi ciekawostkami. Następnie stworzyli grupowy kodeks małego ekologa, rozpoczynając od burzy mózgów, pozwalając w ten sposób opowiadać dzieciom co dobrego można zrobić dla Ziemi. Swoją wiedzę również mogli wykazać w zabawie orientacyjno- porządkowej, w której ich zadaniem było przejście na odpowiednią część sali. W ten sposób pokazując, które czynności dyktowane przez nauczycielkę wpływają dobrze lub źle na naszą planetę.  Kolejno mieli okazję przyjrzeć się globusowi, oraz porozmawiać na temat poszczególnych kolorów, co oznaczają na mapie. By lepiej utrwalić sobie kolory przeprowadzili zabawę badawczą z cukierkami. Przedszkolacy również wzięli udział w zabawie, w której segregowali śmieci utrwalając z czego wykonane są poszczególne produkty. Z wielką radością wykonali opaski celebrując również w ten sposób dzień Ziemi. Ten szczególny dzień nie obył się również bez wyjścia na dwór, tam dzieci miały okazję odnaleźć skarby Ziemi.