Wizyta Ratownika Medycznego
  • 12 Kwiecień 2022

Z okazji dnia pracownika ochrony zdrowia zaprosiliśmy do przedszkola w Szonowicach ratownika medycznego. Pani ratownik przedstawiła swoją pracę jaką wykonuje na co dzień, strój, w którym pracuje, czym charakteryzuje się karetka pogotowia, jaki jest numer alarmowy (przedstawiając go w łatwy i ciekawy sposób, aby dzieci z łatwością mogły go zapamiętać) oraz co znajduje się w apteczce pierwszej pomocy. Następnie zaprezentowała jak prawidłowo założyć chustę trójkątną oraz opatrunek. Wytłumaczyła również ja postępować z osobą, która utraciła przytomność, a na samym końcu wizyty przeprowadziła quiz sprawdzający wiedzę przedszkolaków. W ramach podziękowań za uczestnictwo w zajęciach obdarowała dzieci naklejkami „Małego ratownika”. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane tematyką zajęć. Mamy nadzieję, iż przekazane informacje zaowocują w przyszłości i dzieci będą podejmować prawidłowe decyzje i działania.