DZIEŃ OTWARTY
  • 08 Kwiecień 2022

W środę 6 kwietnia 2022r. odbył się w naszej szkole „Dzień Otwarty” dla przyszłych uczniów klasy I. Przyszli pierwszoklasiści zostali zaproszeni na wydarzenie razem z rodzicami. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem placówki – panią Weroniką Żymełką, dzieci pod opieką nauczycieli, udały się w „ podróż po szkole”. Podzielone na dwie grupy: „Odważnych Szeryfów” oraz „Szalonych Piratów” wyruszyły na wyprawę w poszukiwaniu skarbów. Ich zadaniem było zdobycie 6 stacji: plastycznej, biologicznej, historycznej, matematycznej, językowej oraz sportowej. W salach lekcyjnych nauczyciele-przedmiotowcy przygotowali dla przyszłych uczniów zadania związane z przedmiotami, których uczą. W stacji plastycznej dzieci musiały wykazać się zdolnościami manualnymi i wyciąć samodzielnie opaski na głowę, zgodnie z przydziałem do grupy. W stacji matematycznej sprawdziły swoje umiejętności szybkiego liczenia. Rozpoznawanie odgłosów zwierząt, nasion roślin i praca z mikroskopem to zadania z jakimi zmierzyły się w stacji biologicznej. Kolejne zadania czekały na „odkrywców” w stacji językowej, gdzie dzieci mogły się przekonać, że nauka języka niemieckiego i angielskiego wcale nie jest taka trudna i można uczyć się poprzez zabawę. Test na „ prawdziwego rycerza” pierwszoklasiści musieli przejść w stacji historycznej, gdzie pokazały swoją siłę, odwagę i zręczność. Ostatnie zdania czekały na uczniów na hali gimnastycznej, czyli stacji sportowej. Każde dziecko mogło sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Zabawy sportowe sprawiły dzieciom wiele radości.

W ramach czynnego uczestnictwa, uczniowie nie tylko zdobywali wiedzę, ale również otrzymywali żetony za znakomicie rozwiązane zadania. Na zakończenie „podróży po szkole”, zmęczone ale szczęśliwe i pełne wrażeń dotarły do skarbu, gdzie otrzymały medale „Super Odkrywcy” oraz drobne upominki.

Dzień Otwarty w szkole był bardzo udany. Zadowoleni rodzice oraz uśmiechnięte dzieci były najlepszym na to dowodem, a organizatorzy bardzo cieszyli się, że mieli możliwość pokazania szkoły przyszłym uczniom.