Program „Skąd biorą się produkty ekologiczne”
  • 05 Kwiecień 2022

1.04.2022 przedszkolaki z Szonowic uczestniczyły w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Wszystkie działania miały na celu: zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne; kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych; propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Dzieci poznały niskoprzetworzone produkty ekologiczne oraz znak rolnictwa ekologicznego. Miały okazję zobaczyć również film edukacyjny pt. Skąd biorą się produkty ekologiczne? Po którym podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zaznajomiły się również z  piramidą zdrowego odżywiania i stylu życia, a następnie odbyła się degustacja ekologicznych warzyw i owoców ale zanim to nastąpiło dzieci umyły ręce aby podkreślić istotę właściwych nawyków w zakresie higieny. Na sam koniec wykonaliśmy opaski z ulubionymi Ekoowocami oraz nadaliśmy sobie Ekoimiona. Przedszkolaki również otrzymały piramidy do domu, aby mogły przekazać rodzicom jak zdrowo żyć. Hasłem przewodnim naszego programu było:

Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt… Ekologiczny!