DZIEŃ LASU
  • 25 Marzec 2022

Mało kto wie, że pierwszy dzień wiosny (21 marca) to także święto lasu i leśników- Międzynarodowy Dzień Lasów. W związku z tym, 24 marca w naszym przedszkolu obchodzono to niezwykle ważne święto. Tego dnia od rana zrobiło się w przedszkolu zielono i pachniało lasem!

Zarówno maluszki, jak i starszaki miały możliwość uczestniczyć w warsztatach sensoryczno- twórczych- a mianowicie samodzielnie wykonały „Las w szkle”, z wykorzystaniem naturalnych materiałów pochodzących prosto z lasu. Brały udział w zabawach rytmiczno- naśladowniczych „Wycieczka do lasu”, a starszaki podczas zajęć popołudniowych namalowały markerami las na dużych formatach folii.

Głównym celem tych zajęć było uświadomienie dzieciom znaczenia lasów w życiu zwierząt, roślin i ludzi oraz kształtowanie postawy opiekuńczej wobec przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się, jak powstaje las, co nam daje i kto w nim mieszka. Wzbogaciły też swoją dotychczas zdobytą wiedzę na temat drzew, poznały warstwową budowę lasu, a przede wszystkim przypomniały sobie, jak należy zachowywać się w lesie i jakie sytuacje mogą mu zagrażać.