POWITANIE WIOSNY
  • 24 Marzec 2022

Przyszła Wiosna, przyszła Wiosna uśmiechnięta i radosna.

Długie włosy rozpuściła, oczka w rosie swe umyła…

Tą piosenką powitały Panią Wiosnę przedszkolaki z Szonowic. Na to spotkanie podopieczni przygotowywali się od początku marca, kiedy to przedszkolny korytarz zaczął mienić się barwnymi dekoracjami. Dzieci nie mogły się doczekać spotkania z Wiosną. Jednak gdy już przybył długo wyczekiwany gość przedszkolacy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Zapoznały się z pierwszymi wyrastającymi kwiatami, a także z listem od bałwanka przyniesionego w koszyczku wraz z pozostałymi darami. Następnie maluszki miały okazję ozdobić piękną suknię Pani Wiosny techniką wyklejanki, a starszaki stworzyły piękny ubiór dla naszej kukły, zaznajamiając się z zwyczajem, który wykonuje się na pożegnanie zimy. Barwnym korowodem cała grupa wyszła na spacer, aby pożegnać Marzannę wypowiadając krótką rymowankę:

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno.
Ciebie pożegnamy!
Wiosnę przywitamy!