Światowy Dzień Wody w GBP w Rudniku
  • 22 Marzec 2022

22 marca przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach w ramach Światowego Dnia Wody organizowanych przez GBP w Rudniku.

Na początku zajęć dzieci ustaliły „do czego potrzebna jest woda?” i jak należy racjonalnie z niej korzystać. Film pt.: „Zdrojek i pory roku” , pokazał dzieciom, że woda to jedyna substancja na Ziemi, która występuje w trzech różnych stanach skupienia.

W dalszej części zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo woda jest nam wszystkim potrzebna i w jaki sposób trzeba o wodę dbać i jej nie marnować.

Dzieci zobaczyły filmy edukacyjne pt.: ,,Woda. Jak o nią dbać’’ i ,,Muszla to nie śmietnik’’ o Hydrauliku Fredku, wysłuchały książki pt.: „Niezwykłą woda : rola wody w przyrodzie” , a także poznały wierszyki o wodzie, sopelku i chmurce.