Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym
  • 02 Marzec 2022

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym

Zespół Szkolno Przedszkolny w Rudniku wziął udział w ogólnopolskim projekcie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.

Celem projektu jest:

- propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych,

- edukacja historyczna,

- promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania,

Bieg był formą włączenia społeczności szkolnej w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa biegu przebiegała na terenie wokół szkoły, a dystans jaki uczestnicy mieli do przebiegnięcia to 1963m. Do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie z klasy VIII i VII.

W kategorii chłopców 1m zajął Wiktor Ewy, IIm Jonatan Grygutis, IIIm Mateusz Pisarczyk.

W kategorii dziewcząt 1m Julia Koczy, II m Amelia Kalinowska, IIIm Justyna Konopek.

Oprócz sportowej rywalizacji odbyła się również prelekcja filmu historycznego oraz prelekcja o żołnierzach wyklętych. Uczniowie przygotowali również informacje o wybranych żołnierzach niezłomnych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projekcie.