TŁUSTY CZWARTEK
  • 25 Luty 2022

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
– mówi staropolskie przysłowie.

Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i stale kultywowane. Jednym z takich zwyczajów jest Tłusty Czwartek, a nieodzownym jego akcentem są pączki.

24 lutego dzieci z przedszkola w Szonowicach obchodziły "tłusty czwartek". Celem spotkania ostatkowo-karnawałowego było przybliżenie przedszkolakom tradycji karnawałowych. Najpierw dzieci zapoznały się z obyczajem, a następnie dowiedziały się jakie pączki spożywają inne kraje oraz jak wyglądają. Miały także okazję wypowiedzieć się jaki jest ich ulubiony pączek oraz jak wygląda. Podopieczni również brali udział w różnych zabawach dotyczących tematyki dnia oraz mieli możliwość wykazać się kreatywnością w odwzorowaniu pączka na tekturze. Całość sfinalizowała degustacja przepysznych pączków.