Dzień Smakosza
  • 21 Luty 2022

Dnia 11 lutego p. Barbara Burdzik i p. Sylwia Przybyła zaprosiły uczniów na świetlicowe zajęcia kulinarne pod hasłem: " Babeczki od serca".

W ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały dla wszystkich słodki walentynkowy poczęstunek.

Najpierw upiekły babeczki dr Oetkera. Przepis był prosty i uczniowie bez problemu zrobili ciasto przy pomocy miksera, dodali czekoladowe wiórki i napełnili foremki.

Po włożeniu ich do piekarnika, dzieci przeanalizowały drugi, nieco trudniejszy przepis – na muffinki cytrynowe. Musiały uważniej dodawać i odmierzać składniki, aby przygotować ciasto w robocie kuchennym. Następnie przełożyły pachnące cytryną ciasto z dużymi kawałkami czekolady do kolorowych foremek.

Po upieczeniu babeczki apetycznie wyglądały i pachniały. Dzieci dodatkowo udekorowały je serduszkami na wykałaczkach, aby każdy poczęstowany wiedział, że są wręczane z serdecznymi życzeniami. Babeczki wszystkim smakowały, wywołały uśmiech i wprawiły w dobry nastrój, dlatego można powiedzieć, że Lutowy Dzien Smakocza w świetlicy zakończył się sukcesem.

PRZEPIS NA CYTRYNOWE MUFFINKI