DZIEŃ PUZZLI
  • 17 Luty 2022

Międzynarodowy Dzień Puzzli, przypadający na 29.01. znany też jako Dzień Łamigłówek lub Dzień Składanki i Łamigłówki to święto obchodzone od około połowy lat 90-tych. Święto zostało prawdopodobnie zainicjowane przez amerykańskich producentów wszelkich rodzajów zabaw umysłowych.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy to nietypowe święto w pierwszych dniach lutego. Tego dnia maluszków odwiedził Puzzelek, który zostawił dzieciom zadania do wykonania, Były między innymi: puzzelkowa gimnastyka buzi i języka; układanie puzzli w parach; karmienie Puzzelka konkretną liczbą puzzli; odszukiwanie zaginionej połówki zwierzątka i na koniec samodzielne wykonanie puzzlowego stworka ze starych puzzli. Maluszki wykonały również puzzle sensoryczne, które będą nam służyły w codziennych zabawach.

Starszaki również wytężały swoje główki na rozwiązywaniu zagadek i zadań przygotowanych przez Panie. Bawiły się wspaniale przy układaniu puzzli „Litery i obrazki”, a także udało się im stworzyć swoje własne puzzle sensoryczne.

Dzień Puzzli obchodzony w naszym przedszkolu po raz pierwszy bardzo spodobał się wszystkim przedszkolakom, a puzzle są zabawką, po którą bardzo często sięgają. Zabawką, która kształci umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość.

Polecamy ją wszystkim i dużym i małym????