MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY
  • 13 Luty 2022

10 lutego w grupie starszej, zaś 11 lutego w maluszkach odbyło się Święto Pizzy. Podczas zajęć dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją przygotować.

Były zadania matematyczne, zabawy ruchowo-sensoryczne i układanki. Oczywiście wszystko okrągłe jak pizza.

Sale naszego przedszkola zamieniły się w tych dniach we włoską pizzerię i obie grupy przedszkolne przygotowały pyszną pizzę. Dzieci kroiły szynkę na kawałki, mieszały sos pomidorowy a starszaki wyrobiły nawet ciasto w „Termomiksie”.

Każde dziecko otrzymało kawałek ciasta, na który nakładało ulubione składniki: sos pomidorowy, szynkę, ser i kukurydzę. Po upieczeniu dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie wykonanej pizzy.

Oba dni upłynęły w miłej i radosnej atmosferze.