„Dzieciaki Mleczaki”
  • 01 Luty 2022

„Dzieciaki Mleczaki” to bezpłatny projekt  edukacyjno- informacyjny na temat mleka i jego przetworów, w którym miały okazję uczestniczyć przedszkolaki z Szonowic. Głównym celem akcji był wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, mając na uwadze, kształtowanie już od najmłodszych lat ich prawidłowych nawyków żywieniowych.

Realizacja projektu rozpoczęła się od rozmowy na temat poznanych owoców oraz produktów mlecznych. Następnie zostało wprowadzone pojęcie witaminy oraz omówione ich działanie. By zwizualizować ich symbole, na tablicy zostały umieszczone ich litery, a pod nimi odpowiednie szablony owoców i produktów mlecznych. W następnej kolejności dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawie w witaminowe pary. Zapoznały się również z poszczególnymi etapami przygotowania jogurtu z owocami i twarogiem, który zjedli, po wcześniejszym przygotowaniu, ze smakiem. W części końcowej przedszkolaki wykonały prace plastyczną z użyciem plakatu Dzieciaki Mleczaki.

Mamy nadzieję, iż uświadomienie znaczenia odpowiedniego odżywiania dzieci zaowocuje w przyszłości i będą one podejmować prawidłowe decyzje lub działania w jego kierunku.

@dzieciakimleczaki