MALUSZKI   Z  PRZEDSZKOLA  W  RUDNIKU  NA  URODZINKACH   KUBUSIA  PUCHATKA
MALUSZKI Z PRZEDSZKOLA W RUDNIKU NA URODZINKACH KUBUSIA PUCHATKA
  • 18 Styczeń 2022

„Już pora wstać, wyruszyć z domu, przyjaciela spotkać znów.
Miły, puchaty, okrągły, bo to mój jest...
Kubuś Puchatek, Kubuś….”

Słowa tej piosenki przywitały wszystkie dzieci, które zebrały się w sali i tańczyły w rytm muzyki razem ze swoimi ulubionymi misiami. Maluchy najpierw w zabawie ruchowej wyruszyły w podróż do Stumilowego lasu, a następnie zostały zaproszone do obejrzenia prezentacji multimedialnej o Kubusiu i jego Przyjaciołach. Później odgadywały zagadki dotyczące przedstawionych w niej informacji.

Oprócz tego zadaniem dzieci było zgadnąć z jaką postacią kojarzy się przedstawiony na brzuszku Kubusia emblemat, a robiły to za pomocą latarki????

Maluszki wykonywały też różne zadania , oczywiście wszystkie związane były z Kubusiem. I tak były ćwiczenia ruchowe z misiami, dobieranie cienia do obrazka i zaznaczanie go za pomocą klamerek, wykonanie opaski przedstawiającej postacie z Kubusia Puchatka.

Na koniec zajęć była degustacja miodku, dzieci zajadały przysmak Kubusia nie dotykając talerzyka rączkami.

Wszyscy spędzili miło czas i zabrali do domu dobry humor i wspomnienia ze spotkania!