JASEŁKA STARSZAKÓW W KOŚCIELE
  • 16 Styczeń 2022

Zgodnie z piękną tradycją naszego przedszkola, 16 stycznia w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku, przedszkolaki zaprezentowały swoim bliskim i całej społeczności Rudnika niosące nadzieję i radość Jasełka Bożonarodzeniowe.

Przepiękna scenografia, kostiumy małych aktorów i świąteczny wystrój kościoła nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat, a także podkreśliły klimat betlejemskiej nocy.

Prezentowane przez dzieci sceny z życia nowo narodzonego Dzieciątka, spieszących do Betlejem Aniołów, Pasterzy oraz Trzech Króli, wzbogacone były najpiękniejszymi polskimi pastorałkami i kolędami.

Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały jeszcze raz magię Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom małych aktorów, przybyłym Parafianom, a w szczególności księdzu  proboszczowi parafii w Rudniku za pomoc przy organizacji Jasełek.