KRAINA NARNII- KRAINA WYOBRAŹNI
  • 13 Styczeń 2022

Na przełomie grudnia i stycznia uczniowie klasy V podjęli  wyzwanie, które polegało na przygotowaniu makiety przedstawiającej baśniową krainę Narnii. Do zadania przygotowali się omawiając lekturę „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, ukazującą ten przepiękny i tajemniczy świat pełen niesamowitych postaci.

Efekty pracy dzieci okazały się imponujące, a  komisja oceniająca makiety miała trudne zadanie, gdyż widać było ogrom wysiłku włożony w stworzenie swoistego klimatu panującego w Narnii. Ostatecznie jury dokonało wyboru.

Trzy pierwsze miejsca exaequo zajęły makiety wykonane przez: Zuzannę Fiegel, Emilię Rudek oraz Xaviera Cypak.

Dodatkowo komisja postanowiła  wyróżnić trzy prace należące do: Nadii Grygutis, Nicole Jurczyk oraz Jacka Fiołki .

Wszystkim uczniom klasy piątej gratulujemy wyobraźni.

Opracowała: K.M.